Příběh miniBYDLÍKA

Jak to začalo?

V roce 2014 jsme začali přemýšlet o nákupu malého karavanu typu Teardrop (kapka). Bohužel měl pro nás zásadní nevýhodu v kuchyňce venku, což v podstatě vylučovalo použití v alpách při lyžování.

„Začal jsem tedy pátrat po Polácích (ponorka), nicméně ani to nebylo optimální.“

Po dalším hledání jsme objevili karavany od společnosti CityCaravan, které se zdály být ideální. Proto jsme navázali spolupráci, pořídili první kus a najezdili s ním tisíce kilometrů. V průběhu se objevovaly různé závady, ale v rámci spolupráce jsme dávali do výroby tipy co a jak vylepšit. I díky tomu se odvážím říci, že se vše hodně posunulo kupředu.

Poté přišel nový model, i ten jsme pořídili a díky prohloubení spolupráce jsme začali tyto karavany prodávat a testovat. Podíleli jsme se na vývoji topení, boxu na oji a dalšího příslušenství. Testovali jsme karavan po celé Evropě a v těch nejhorších podmínkách. Bohužel i u nového modelu se objevovaly zásadní mouchy, zatékání (stropnicí, přední částí u oje…). Tyto jsme s výrobou všechny vyřešily. Bohužel postupem času se začala projevovat neprofesionalita firmy o třech lidech a kvalita výroby klesla na neúprosnou mez.

Taky nastala situace, kdy po několika reklamacích každého vyrobeného kusu, nedodržování termínů výroby o týdny až měsíce a špatné komunikaci pana Valciu až k ukončení spolupráce.

Jeden z příkladů karavanu vyrobeného a předaný společností CityCaravan zákazníkovi najdete ZDE

4 roky ježdění po výstavách, podporování značky, desítkách zmařených dovolených kdy na karavanu něco nefungovalo nás pan Valciu chce dát k soudu. Dále šíří pomluvy o tom že neplatíme faktury, nevrátili jsme Box na oj, který jsme dostali na testování a poté jsme ho měli vyhodit atd… Pomluvy bohužel pan Valciu šíří i všem našim zákazníkům. Ale ani to nás nezastaví…

Rád bych upozornil, že spokojený zákazník, s kterým si budeme psát, kde byl, a jak vše fungovalo, je pro nás jasný cíl, proč tento koncept prodáváme. Protože v něj věříme a sami ho používáme naplno!! Proto končíme s prodejem značky CityCaravan. Bohužel ve zlém díky jednání pana Valcia “jednatele, ředitele”. Celé 4 roky jsem poslouchal od zákazníků a dodavatelů že je CityCaravan špatná značka. Já věřil a snažil se jí rozvíjet… Bohužel marně.

„Vzhledem k tomu že tomuto konceptu věříme, zahájili jsme jednání s dalším českým výrobce podobného typu karavanu značky Minikaravany, kteří pro nás od roku 2018 vyrábějí nové karavany pro naše zákazníky.“

Nový karavan, který sami budeme používat je již ve výrobě a velice rádi budeme opět napomáhat rozvoji značky, jak po obchodní stránce, tak po té technické. I proto, že s ním najezdíme opravdu tisíce kilometrů ročně.
Brzy spustíme novou verzi konfigurátoru, kde si budete moci navolit vše, co byste do vysněného miniBYDLÍKU chtěli mít.
Těšíme se na komunikaci s Vámi a na nadšené reakce z ježdění s našimi miniBYDLÍKY.

Ivoš Mrázek – testér, prodejce, kajakář, freerider…