O nás

Z

Testováno na vlastní kůži

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli několik modelů mini karavanů a víme co je pro nás nejlepší. Proto jsme se rozhodli nabízet karavany, na kterých jsme přidali ruku k dílu a dovylepšili je na základě zkušeností z terénu.

Do všech podmínek

miniBYDLÍKY které nabízíme, používáme v podmínkách, ve kterých je nám nejlépe… v horách, prašanu a na cestách. Ručíme za to, že Vám poslouží, sami na ně spoléháme. Co neobstojí naším testem, nemá na našich stránkách místo.

Bohatá výbava

Díky široké škále příslušenství můžete svůj miniBYDLÍK vybavit tak, že budete mít pohodlí kdekoliv a kdykoliv! Díky přídavnému stanu a outdoor vybavení je nejlepším společníkem do kempů. Díky nízké hmotnosti si ho můžete přemístit i bez auta.

Informace o výrobci

Společnost Minikaravany s.r.o. nyní Carox s.r.o. se zabývá vývojem, výrobou, prodejem a servisem stylových malých karavanů, které si získávají stále větší oblibu mezi příznivci karavaningu a outdooru jak v České republice, tak i v zahraničí. Historie výroby těchto malých karavanů sahá ve světě až do roku 1930.

Díky zaměření právě na malé karavany je naše společnost největším výrobcem těchto typů karavanů v České republice. Výhodou našich minikaravanů je především to, že mohou být taženy malými či nízkovýkonovými automobily, stejně jako motorkářskými tříkolkami či některými silnými motocykly. Vzhledem ke své nízké hmotnosti a aerodynamickému tvaru mají také malý vliv na zvýšení spotřeby tažného vozidla, přitom však poskytují dostatečný komfort dvěma dospělým osobám nebo i rodině se dvěma malými dětmi. Homologovaný rychlostní limit 130 km/hod u všech našich modelů ocení především ti, kteří se vydají cestovat na delší trasy.

Současnost

V současné době standardně vyrábíme 3 typy obytných minikaravanů – Mini K Family a Mini K Sport a nově Mini K Family Plus. Tento jsme uvedli v roce 2018 jako novinku na trh Mini K Family Plus, který byl speciálně navržen pro rodiny s dětmi. Přes malé rozměry patří mezi standardní výbavu většiny našich obytných minikaravanů velké dvojlůžko, kuchyň s lednicí, dostatek úložných prostor, elektrická výbava a komfortní osvětlení. Díky doplňkové výbavě můžete u nás zakoupené minikaravany rozšířit například o solární panel, dřez s tekoucí vodou, nosiče na kola, audio/video soustavu nebo si vybrat některou ze speciálních verzí.

K minikaravanům z naší nabídky si můžete pořídit i nafukovací stany ušité přímo pro naše modely. Budete tak dokonale chráněni před nepříznivým počasím. Navíc dokážeme podle vašich přání naše karavany „obléct“ do barev, které budou ladit vašemu oku nebo s barvou vašeho vozu či tříkolky a to buď vhodným polepem, nebo nástřikem celého karavanu.

Všechny naše modely mají evropský certifikát schvalující jejich provoz po celé Evropě.

www.minikaravany.cz + http://www.carox.cz/

Půjčovna miniBYDLÍKŮ

„Pro ty, co si karavan nechtějí koupit nebo si jej chtějí otestovat, nabízíme půčovnu zejména minikaravanů.“

Jsme zaměřeni především na klienty, kteří mají rádi outdoor, cyklistiku, horolezectví či turistiku. Využívají nás také klasičtí příznivci karavaningu, kteří chtějí cestovat levně a pohodlně a přitom k tomu nepotřebují klasické velké karavany nebo obytná auta. Stále častěji naše služby využívají také lidé, kteří si chtějí vůbec poprvé vyzkoušet cestování s karavanem, ale přitom disponují pouze malým či nízkovýkonovým vozem, který není pro tažení standardních velkých a těžkých karavanů vhodný.

Díky naší půjčovně minikaravanů mohou naši zákazníci během pár dnů poznat řadu míst a získat mnoho nevšedních zážitků. S námi je cestování pohodlné, rychlé a nenákladné.

Naše minikaravany často využívají ke svým koníčkům také rybáři nebo třeba majitelé motorek. Karavany půjčujeme také zahraničním klientům.

Více zde: http://pujcovna.minikaravanu.cz/